10 Jun 2023

Sesshin z Yasusada Seki Hotei 2023

Termin sesshin z Yasusada Seki Hotei to 15-21.09.2023

Sesshin z Yasusada Seki Hotei w 2023 roku

W dniach 15 (piątek) - 21 września (czwartek) 2023 r. odbędzie się sesshin pod kierunkiem Czcigodnego Yasusada Seki Hotei, znanego niektórym praktykującym również pod imieniem Ya-san lub Tei-san.

Yasusada Seki Hotei jest synem Seki Yuho Roshiego, nieżyjącego już opata klasztoru Eigenji w Japonii. Został wyznaczony przez Yamada Bunryo Roshiego jako nauczyciel kontynuujący tradycję sesshin w Europie, zapoczątkowaną przez Seki Yuho Roshiego, a następnie przez Yamada Bunryo Roshiego (m.in. przez 11 lat w Polsce). Od ok. 30 lat praktykuje w klasztorze Kenninji. Od 1980 roku opiekuje się Goshukaku Zen Dojo, w prefekturze Okayama. Jest to dojo należące do Eigenji. Od 2014 roku jest opatem świątyni Sogenji w prefekturze Shiga. Świątynia ta również przynależy do Eigenji. Jest też mistrzem Drogi Herbaty, Sencha-Do, praktykuje akupunkturę, ziołolecznictwo, shiatsu i qi-gong.

Sesshin odbędzie się we wsi Wójtowice w Górach Bystrzyckich, na wysokości ponad 700 m n.p.m., w malowniczo położonym Domu Gościnnym Wataszka.

Sugerowana darowizna pokrywa część kosztów podróży nauczyciela, ofiary, wegańskiego wyżywienia i noclegu uczestników i wynosić będzie 950 zł. Kwotę tę będzie można wpłacić na miejscu. Osoby, które nie stać na wpłacenie całości kwoty, mogą ubiegać się o zniżkę. W takim przypadku konieczne jest jak najwcześniejsze uzgodnienie tego z [email protected]

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Na sesshin prosimy wziąć ze sobą przybory toaletowe, luźny strój do siedzenia i strój do pracy.

Osoby, które chciałyby ofiarować datek nauczycielowi proszone są o zabranie ze sobą białej koperty i czarnego pisaka do jej opisania. Jeśli ktoś chce ofiarować prezent, prosimy, żeby było to coś małego i lekkiego, z uwagi na problemy z nadbagażem na lotnisku. Wygodniejszą formą jest datek pieniężny.

Proszę też o zapoznanie się i przestrzeganie reguł sesshin.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia (prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie udziału w sesshin) prosimy kierować na adres [email protected].

Organizatorem sesshin jest ośrodek zen Horakuji we Wrocławiu.